Strona główna                                               Nabożeństwa

Zwane inaczej "Nabożeństwem Fatimskim", jest odprawiane w naszym kościele, na pamiątkę Objawień Matki Bożej w Fatimie, każdego trzynastego dnia miesiąca, od maja do października.

Pierwsze ukazanie się Matki Boskiej w Fatimie miało miejsce 13 maja 1917 roku, a 13 października tego samego roku pielgrzymi byli świadkami tzw. cudu słońca. Zgodnie z treścią objawień, nabożeństwo ma charakter ekspiacyjny i obejmuje głównie wspólne odmawianie różańca. Po nabożeństwie odprawia się Mszę Świętą wotywną z formularzem maryjnym. Po każdej dziesiątce różanca, po „Chwała Ojcu", dodaje się modlitwę, która została wg. tradycji przekazana w czasie objawień dzieciom w Fatimie:

"O Mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia"

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2014