Strona główna                                               Nabożeństwa

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

Bardzo polecamy to nabożeństwo tym wszystkim którzy nie mogą z różnych powodów uczestniczyć w nabożeństwie piątkowym, a zregóły wiekszośc z nas ma soboty wolne bądź pracuje tylko do południa a msza święta w sobotę jest popołudniu i można odprawić to nabożeństwo.
     Nabożeństwo to pochodzi z Fatimy. Dnia 10 grudnia 1925 roku objawiła sie Łucji Maryja z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone serce. Maryja wypowiedziała wtedy słowa:

Córko moja, spójrz, Serce Moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i lekceważenie stale Je ranią. Przynajmniej ty staraj się mnie pocieszyć i przekaż wszystkim, że obiecuję przyjść na pomoc w godzinę śmierci z wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia tym, którzy przez 5 kolejnych miesięcy w pierwsze soboty:

• odprawią spowiedź lub będą w stanie łaski.
• przyjmą Komunię św.
• odmówią jeden różaniec
• przez 15 minut towarzyszyć Mi będą, rozmyślając o 15 tajemnicach różańca w intencji zadośćuczynienia

W 1930 roku o.Concalves SJ poprosił Łucję, aby wyjaśniła dokładniej sposób praktykowania tego nabożeństwa. Wtedy Pan Jezus objawił jej, dlaczego ma być 5 sobót. Powiedział:

Moja córko, powód jest prosty: jest 5 rodzajów zniewag i bluźnierstw przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi:

1. bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu;
2. przeciwko Jej Dziewictwu;
3. przeciwko Boskiemu Macierzyństwu, gdy jednocześnie nie chce się uznać Jej za Matkę ludzi;
4. obelgi, przez które usiłuje się wpajać w serca dzieci obojętność, pogardę, a nawet nienawiść wobec nieskalanej Matki;
5. bezpośrednie znieważanie Maryi w Jej świętych wizerunkach.

Oto moja córko powody, dla których Niepokalane Serce Maryi nakazuje Mi żądać tego małego zadośćuczynienia. To zadośćuczynienie poruszy. Moje Miłosierdzie i wybaczę temu, kto miał nieszczęście Ją znieważyć. Jeśli o ciebie chodzi, to poprzez swoje modlitwy i ofiary staraj się bez ustanku skłaniać Mnie do Miłosierdzia wobec tych nieszczęsnych dusz

Gdy 1917 roku Matka Boża objawiła się w Fatimie trójce dzieci. Skierowała przez nie do świata orędzie. Wzywała do nawrócenia, pokuty, modlitwy (zwłaszcza codziennej modlitwy różańcowej), do ofiarowania się Jej Niepokalanemu Sercu. Przyjęcie tych żądań Matki Bożej Papież Pius XII nazwał jedynym ratunkiem dla świata.

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2015