Galeria                            Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Wielka Sobota - Rezurekcja

     Wielka Sobota jest dniem spoczynku Pana w Grobie. To nie jest dzień żałoby, ale powinien być wypełniony zadumą nad cudem Zmartwychwstania. Przez cały dzień trwała adoracja Pana Jezusa w której uczestniczyły poszczególne miejscowości naszej parafii. Ochotnicze Straże Pożarne prowadziły wartę przy Grobie Pańskim.
     Dzisiejszy dzień to również święcenie pokarmów w naszej parafii w poszczególnych miejscowościach oraz w kościele o określonej porze zgodnie ze zwyczajem.
     Nie można było nie uczestniczyć tego dnia w liturgii Wigilii Paschalnej. Jest to najbardziej uroczysty wieczór w roku liturgicznym.
     Składa się z czterech części. Liturgii światła, w czasie której kapłan przed Kościołem poświęca ogień, odpala paschał, wnosi uroczyście światło do ciemnego kościoła i śpiewa Orędzie Paschalne. W drugiej części są czytane fragmenty Pisma Świętego, w których rozważamy, co Bóg uczynił dla nas od początku świata. Podczas liturgii chrzcielnej kapłan dokonuje poświęcenia wody, a wierni odnawiają przyrzeczenia chrzcielne. Odnowieni, biorą udział we Mszy św. Paschalnej, podczas której zabrzmią wszystkie dzwony i dzwonki. Tradycja każe zabrać do domu wodę święconą, by rano pokropić nią dom i domowników.
     Liturgię Wielkiej Soboty w tym roku jak i w poprzednim zakończyliśmy uroczystą procesją z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła rozpoczynając w ten sposób święta Wielkanocne.
     W procesji i Mszy świętej brali udział licznie zgromadzeni wierni w tym Jednostki OSP z naszej parafii, członkowie Kół Różańcowych nie zabrakło również dziewczynek sypiących kwiatki. Na zakończenie liturgii Wielkanocnej ks. prob. podziękował wszystkim za obecność i czynny udział w tej Uroczystości.

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2015