Galeria                                     Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Objawienie Pańskie - Trzech Króli

     Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy.
     Na pamiątkę darów złożonych Jezusowi przez Mędrców święci się 6 stycznia w kościołach wodę, kadzidło i kredę. Poświęconą kredą wypisuje się na drzwiach domu C+M+B oraz rok. Litery te należy odczytywać jako noworoczne błogosławieństwo: Christus Mansioni Benedicat - Niech Chrystus błogosławi temu domowi.
     W tym szczególnym czasie świąt Bożego Narodzenia dnia 6 stycznia 2018 r. w naszym kościele na Mszy św. o godz. 11.00 mogliśmy obejrzeć przedstawienie "Jasełka" wykonane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Goliszewie.
     Przedstawienie zaaranżował Ks. prob. Eugeniusz Walczak który wraz z p. Iwoną Przygodzką wychowawczynią klasy II i p. Tomaszem Smolińskim nauczycielem muzyki oraz p. Dyrektor Anną Bartosik czuwali nad poprawnym wykonaniem kolęd i scen z Ewangelii. Na koniec nie zabrakło oklasków, którymi to wierni zgromadzeni w naszym kościele parafialnym wyrazili swoje uznanie dla młodych kolędników.
      W Roku Świętego Józefa prośmy, by gwiazda betlejemska rozświetlała drogi naszego życia i prowadziła nas skutecznie do Jezusa i Maryi.  


Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2018