Stona główna                        Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Zakończono Renowację Chrzcielnicy

     W roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski w naszym kościele została odnowiona zabytkowa drewniana chrzcielnica z 1839 rok. Obecnie chrzcielnica gdy wchodzimy do kościoła ustawiona jest z prawej strony prezbiterium przy ołtarzu bocznym św. Piotra z Alkantary.
     Prace konserwatorskie objęły renowację powierzchni złoconych, uzupełnienie ubytków, naprawy uszkodzeń, pomalowanie i odnowienie pojemnika na wodę święconą.
     Prac Renowacyjnych naszej chrzcielnicy podjął się Pan Bartłomiej Janiak nasz Goliszewski organista. On też pokrył większość kosztów związanych z renowacją chrzcielnicy. Efekt jego pracy możemy podziwiać już w naszym kościele a także na załączonych poniżej zdjęciach.
     Warto zauważyć że po ołtarzu i tabernakulum ,chrzcielnica wypełniona wodą, poświęconą podczas uroczystej liturgii paschalnej Wielkiej Soboty, jest najważniejszym miejscem w świątyni.
     Chrzest jest najpiękniejszym i najwspanialszym darem Boga. Nazywamy go darem, łaską, namaszczeniem, oświeceniem, szatą niezniszczalności, obmyciem odradzającym, pieczęcią i wszystkim, co może być najcenniejsze.
     Z tego miejsca składamy Panu Bartłomiejowi serdeczne Bóg Zapłać z wszelki trud włożony w odnowienie naszej zabytkowej chrzcielnicy.Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2016