Galeria                                  Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Rekolekcje Wielkopostne A.D. 2016

     „Miłosierni Jak Ojciec” właśnie pod tym hasłem przeżywaliśmy tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej.
     Rekolekcje to szczególny czas w którym skupiamy się na modlitwie, wsłuchujemy się w Słowo Boże kierowane do nas przez kapłana prowadzącego rekolekcje, podejmujemy postanowienia poprawy robimy rachunek sumienia by ostatecznie skorzystać z sakramentu spowiedzi wielkopostnej.
     Posypaniem głów popiołem w środę popielcową rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne.
     Od środy Popielcowej do piątku w rekolekcjach bardzo licznie uczestniczyły dzieci szkół podstawowych naszej parafii. W piątek na zakończenie rekolekcji dla dzieci o godz. 9.15 wszystkie dzieci uczestniczące w rekolekcjach wraz z ks. prob. Eugeniuszem Walczakiem i o. rekolekcjonistom ks. Janem Kaczmarkiem wyruszyły na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.
     Na miejscu gorąco pielgrzymów powitał kustosz Sanktuarium ks. Prałat Andrzej Szudra. Wchodząc do kościoła wszyscy musieli przejść przez „Bramę Miłosierdzia” którą wcześniej nasza parafia ufundowała dla tegoż Sanktuarium. W czasie nawiedzenia sanktuarium wszystkie klasy szkół podstawowych w naszej parafii zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie pod „Bramą Miłosierdzia” z naszymi kapłanami.
     W sanktuarium została też odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. prob. Eugeniusza Walczaka. Homilię wygłosił obecny z pielgrzymami ks. Jan Kaczmarek nasz wielkopostny rekolekcjonista.
     W czwartek na Mszy św. o godz. 9.00 z nauką dla chorych wszyscy obecni mogli przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych. W czwartek też obchodziliśmy wspomnienia NMP z Lourdes jest to również światowy dzień chorego ustanowiony przez Jana Pawła II. Po Mszy św. kapłani udali się do chorych z Sakramentami.
     Sobota była dniem sakramentu spowiedzi św. od godz. 8.00 do 9.00 i od godz. 16.00 do 17.00 wszyscy wierni mogli skorzystać z łaski Bożego Miłosierdzia.
     Rekolekcje zakończyliśmy w Niedzielę Mszami św. z nauką ogólną. Po mszy św. Niedzielnej o godz. 11.00 dla ks. Jana naszego rekolekcjonisty przygotowaliśmy podziękowana które wyraził nasz ks. prob. Eugeniusz Walczak pomogła mu w tym młodzież która miała dla niego przygotowany bukiet kwiatów.
     Również tego miejsca pragniemy podziękować ks. Janowi Kaczmarkowi, misjonarzowi z Krakowa za wspaniale kazania rekolekcyjne i wszelką posługę w czasie rekolekcji Bóg zapłać!
     Umocnieni i odnowieni na Duchu w czasie tych rekolekcji trwajmy w pokorze i czystości serca przed Bogiem - odnajdując Jego Bliskość.

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2016