Strona główna                       Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Rekolekcje Wielkopostne A.D. 2017

     „Nawróćcie się, pokutujcie i odmawiajcie różaniec..” właśnie pod tym hasłem przeżywaliśmy tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej.
     Rekolekcje to szczególny czas w którym skupiamy się na modlitwie, wsłuchujemy się w Słowo Boże kierowane do nas przez kapłana prowadzącego rekolekcje, podejmujemy postanowienia poprawy robimy rachunek sumienia by ostatecznie skorzystać z sakramentu spowiedzi wielkopostnej.
     Posypaniem głów popiołem w środę popielcową rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne.
     Od środy Popielcowej do piątku w rekolekcjach bardzo licznie uczestniczyły dzieci szkół podstawowych naszej parafii.
     W czwartek o godz. 15.30 w ramach rekolekcji można było uczestniczyć wraz z naszym ks. prob. Eugeniuszem i Rekolekcjonistom w pielgrzymce do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu by móc wziąć udział w comiesięcznej modlitwie w int. Rodzin i obrony życia poczętego.
     Sobota była dniem chorych, gdzie na Mszy św. o godz. 9.30 z nauką dla chorych i cierpiących, wszyscy obecni mogli przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych. Też w sobotę o godz. 10.15 po raz pierwszy w naszej parafii odbyło się pierwsze z pięciu - Nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót miesiąca. Nabożeństwo to jest związane z Objawieniami Matki Bożej w Fatimie.
     Rekolekcje zakończyły się w Niedzielę z naukami dla wszystkich na Mszach św. Na ostatniej mszy św. niedzielnej o godz. 11.00 ks. Bogumił Kempa nasz rekolekcjonista przyjął kwiaty i podziękowania które złożyła w imieniu nas wszystkich p. Alicja.
     Również tego miejsca pragniemy podziękować ks. Bogumiłowi Kempie, za wspaniałe nauki rekolekcyjne i wszelką posługę w czasie rekolekcji Bóg zapłać!
     Umocnieni i odnowieni na Duchu w czasie tych rekolekcji trwajmy w pokorze i czystości serca przed Bogiem - odnajdując Jego Bliskość.

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2017