Strona główna                          Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Odpust - Św. Rozalii

     Jak w poprzednie lata, również w tym roku 4 września nasza wspólnota parafialna świętowała uroczystość odpustową ku czci św. Rozalii - patronki naszej świątyni. Sumie odpustowej o godz. 11:00 przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Maciej Borowicz - z Rychnowa.
     W homilii odpustowej ks. Maciej odwoływał się do życiorysu św. Rozalii, która była pustelnicą, żyjącą w grocie na Sycylii, gdzie do dnia dzisiejszego jest czczona w świątyni wybudowanej w miejscu jej życia, modlitwy i śmierci.
     Przed procesją ks. Maciej pobłogosławił plecaki dzieci rozpoczynające nowy rok szkolny.
     Następnie licznie zgromadzeni wierni podążyli za Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie w procesji wokół kościoła. W uroczystości uczestniczyli księża z naszego dekanatu, poczet sztandarowy i uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Goliszewie, członkinie kół różańcowych niosące różaniec, panie niosące feretrony, dziewczynki sypiące kwiatki.
     Na koniec ks. Eugeniusz Walczak podziękował ks. Maciejowi i przybyłym kapłanom za posługę przy ołtarzu oraz wszystkim zgromadzonym za świadectwo wiary wyrażone uczestnictwem w uroczystości.Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2023