Strona główna                      Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Odpust Św. Piotra z Alkantary

     W poniedziałek 19 października 2023 w naszej parafii odbyły się coroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Piotra z Alkantary. Św. Piotr jest jednym z patronów naszego Kościoła. Gdy wchodzimy do świątyni, z prawej strony w bocznym ołtarzu widać obraz, na którym widnieje postać świętego.
     Sumie odpustowej o godz. 13.30 przewodniczył ks. Wojciech Raszewski - proboszcz parafii pw. św. Marcina w Piątku Wielkim.
     W swojej homilii ks. Wojciech przytoczył różne ciekawostki i wydarzenia z życia świętego, m.in że św. Piotr z Alkantary jest patronem odległej od nas Brazylii oraz, że przywołuje się także jego wstawiennictwa podczas złośliwej i nieustępującej gorączki. Jest on również opiekunem straży nocnej z racji swego ciągłego czuwania. W kazaniu usłyszeliśmy też o surowej praktyce pokutnej świętego, która polegała na spaniu z głową opartą o kawałek drewna wbity w ścianę.
     Na sumie odpustowej gościliśmy księży z parafii naszego Dekanatu.
     Po mszy św. odbyła się uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. W której uczestniczyli wszyscy obecni księża, parafianie, ministranci, dziewczynki sypiące kwiatki, panie z kół różańcowych.
     Po mszy świętej odbyła się uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, w której uczestniczyli wszyscy obecni księża, parafianie, ministranci, dziewczynki sypiące kwiatki, panie z kół różańcowych. Ks. proboszcz Eugeniusz Walczak podziękował wszystkim za obecność, a księdzu Wojciechowi za szczególną posługę podczas uroczystości.
Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2023