I Komunia Święta
W Niedzielę 9 maja 2021 r. w naszym kościele parafialnym na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00, dzieci z klas trzecich szkół podstawowych z naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej. Wcześniej dzieci brały udział w przygotowaniach w szkole i w parafii, aby godnie i świadomie przeżyć ten jeden z najważniejszych momentów w życiu chrześcijanina.
Przygotowania te prowadził nasz ks. proboszcz Eugeniusz Walczak wraz z panią katechetką Izabelą Śmieszniak.
Ten uroczysty dzień jako pierwsze dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Goliszewie mające przystąpić do I Komunii Świętej rozpoczęły na placu przed Kościołem czekając na naszego ks. Proboszcza, który tuż przed g. 9.30 przybył powitać dzieci gotowe na rozpoczęcie uroczystości. Po powitaniu i błogosławieństwie ks. prob. Eugeniusz Walczak wraz z ks. Leonem wprowadzili procesyjnie do Kościoła dzieci gotowe na przyjęcie Pana Jezusa pod postacią Komunii Św.
Mszom św. komunijnym przewodniczył i słowo Boże głosił nasz ks. prob. Eugeniusz Walczak. We Mszy św. koncelebrowanej o godz. 9.30 uczestniczył także nasz rodak Ks. Leon Tomczyk.
W czasie Mszy św. dzieci przystępujące do I Komunii Świętej poprzez swój czynny udział bardzo ubogaciły liturgię swoim śpiewem i modlitwą. Dzieci uczestniczyły również w uroczystej procesji z darami ołtarza.
We Mszach św. uczestniczyli także Dyrektorzy Szkół Podstawowych oraz Wychowawcy.
W naszej parafii w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły 33 dzieci.
GOLISZEW
ŻELAZKÓW
|